top of page

 

 

 

 

Olen õnnelik kolme lapse ema. Mul on kaks poega ja tütar. Minu teekond teadliku toitumise ja elustiili juurde on andnud kogemusi, teadmisi ning katsumusi. Olen õppinud tervisejuhtimist (Health Coaching) Integratiivse Toitumise Instituudis (Institute for Integrative Nutrition, New York, USA) ja Eestis läbinud täiendõppe toitumisnõustaja erialal. 2020 lõpetasin Iiri Tervise ja Toitumise Instituudi ning oman diplomit toitumisteadustes ja -teraapias.

 

Kui pere üks lastest haigestus raskelt, täpsem diagnoos oli Hodgkini lümfoom, siis kõik minu senised tervisealased teadmised osutusid väärtusetuks ja sel ajal toimus mu elus ka pöördepunkt, sest peale "ärkamist" mõistsin, et saan koos raviarstiga ka ise väga palju oma lapse aitamiseks ära teha. Lapse ravi kestis neli kuud ja seda nelja erineva keemiaravimiga, lisaks lugematu hulk valuvaigistavaid, iiveldusevastaseid jm ravimeid, mis raviplaani juurde kuulusid. Ma pühendusin ravi ajal nii põhjalikult kui sel hetkel oskasin, tervisliku toitumise uurimisele, et leida sellised toidud ja menüüd, mis lapse tervenemist toetaksid nii ravi ajal kui ka peale seda. Tulemus oli silmaga märgatav.

 

2014. aasta hilissuvel aga diagnoositi samal lapsel, kes oli just eelmisest raskest ravist taastumas, haruldane autoimmuunhaigus, Guillain- Barré sündroom, mis halvas vaid kahe nädala jooksul suurema osa lapse kehast ning millega kaasnesid ennenägematud närvivalud. Kuigi see kogemus ei tundunud sel hetkel reaalne elu olevat ja mõnes mõttes halvas ka mõistuse, et kuidas last aidata, siis hetkest kui laps sai diagnoosi, keskendusime pea ööpäevaringselt uurimaks, milline toiduvalik ja elustiil oleks parim just autoimmuunhaiguse korral. Kogesime taas, kui oluline roll on teadlikul toitumisel ja elustiilil, et lapse üldseisund paraneks kiiremini. Lisaks teadlikule toitumisele mängis ülisuurt rolli õige ja piisav füüsiline aktiivsus. Teadlikud valikud on meie igapäevaelu osa tänaseni.

2019. aasta kevadel sain aga ise diagnoosi - fibromüalgia. Erinevad sümptomid nagu liigese- ja lihasvalud üle keha,  pidev väsimus jm. saatsid mind juba mitu aastat, kuid kuna füüsiliselt oli mul kõik korras, kõik perearsti poolt määratud testid olid korras, siis tekitas see omajagu segaseid emotsioone.

Pärast puhkusereisil kogetud tugevat, nädalajagu 24/7 kestnud lihasvalu üle keha, läksin lõpuks reumatoloogi juurde, kes võttis aega minu kuulamiseks, tegi erinevaid vajalikke spetsiifilisi teste ja pani lõpuks diagnoosi. Pean ütlema, et olin rõõmus ja tänulik (olen siiani),  sest põhjusest arusaamine oli suur kergendus - sain hakata keskenduma sellele, kuidas oma keha paremini aidata ja toetada.

Nende kogemuste ja omandatud teadmiste kaudu olen täna jõudnud oma tänase sihtgrupini. Keskendun peamiselt teadliku toitumise ja elustiili rollile autoimmuunhaiguste ja fibromüalgia korral. Tegelikult on aga minu sooviks läbi omandatud kogemuste ja teadmiste aidata Sul mõista, kuidas saaksid oma tervist toetada läbi teadliku toitumise ja elustiili lähtuvalt individuaalsetest vajadustest.

 

Toitumisterapeudina saan pakkuda ka ravi toetavaid nõuandeid, mis puudutavad toitumist ning elustiili. Toitumisterapeut on toitumisspetsialist, kes rakendab tõenduspõhiseid teadmisi toitumisest inimeste tervise edendamiseks, seda nii terviseprobleemide ennetamiseks kui juba olemasolevate murede korral tervise toetamiseks.

  

Minust lähemalt

LIITU UUDISKIRJAGA JA OLE KURSIS HEADE RETSEPTIDE NING PÕNEVATE ARTIKLITEGA
Specialities

 

Autoimmune Diseases and Nutrition/Lifestyle

Autoimmune Paleo Diet

Elimination diets

Fibromyalgia and Nutrition/Lifestyle

bottom of page